תיקים לספר תורה במתניה מהודרים יחודיים ואיכותיים עבודות בגימור גבוה במיוחד. התיקים הם הכיסוי לקלף , לאנשים חשוב לפאר את הספרי תורה ולכן בוחרים תיקים מיוחדים .התיקים נעשים על ידי אמנים מהשורה הראשונה בתחום היודאיקה בעולם. .

אנו מקפידים מאוד על איכות החומרים מהם אנו עושים את הארגז  לספר התורה.

קצת על החומרים:

הבסיס של התיק משני חתיכות העשויות מעץ מיוחד ממקשה אחת  ועליו מותקן מערכת לגרים לגלילת הספר תורה עם מעצור קלף מיוחד העשוי מפלסטיק חזק של התעשייה האווירית, המונע התקפלות הקלף באמצע הקריאה, ומניעת קמטים ושחיקת אותיות.

את העץ עוטפת ברכות קטיפה יוקרתית , ומבחוץ מצופה בשכבת כסף אמיתי 18 מיקרון על נחושת איכותית. ולהשלים את העיצוב הוספנו נגיעות עיצוב בזהב אמיתי על הכסף.

את כל התיק אנו מצפים בלכה שקופה כדי למנוע השחרה והצטברות לכלוך על הכסף, לשמירה לאורך ימים ושנים ארוכים
אצלנו במתניה תוכלו להתרשם ממגון רחב של תיקים לספר תורה, במגוון עיצובים לפי טעם הלקוח

גלילה מהירה: תיק לספר תורה משמש כקופסה השומרת על הספר, ומאפשרת להעמיד את הספר תורה בצורה כזו שניתן לקרוא בו, תיקים לספר תורה חדישים מותקנים בהם לאגרים / מייסבים המאפשרים גליליה מהירה ונוחה של ספר התורה, במיוחד כשיש צורך לגלגל מהסוף להתחלה, גיגלול איטי מעייף ומעקב את הציבור.
משקל קל: אנו בונים תיקים לספרי תורה בצורה קלה יותר. העץ אלון קל ודק, החומרים קלים יותר מה שיוצר תיק לספר תורה קל להרמה,
הקדשה: בכל תיק לספר תורה ניתן לעשות הקדשות לעילוי נשמה, על פי רוב ההקדשה בצד הפנימי של הכתר של התיק לספר תורה. בחלק מהתיקים ניתן לבצע הקדשה באותיות בולטות מרוקעות על התיק מבחוץ בתוספת תשלום
גודל של תיקים לספר תורה: רוב ספרי התורה הספרדיים והאשכנזים, מגיעים בגודל 56 ס”מ ישנם גדולים יותר ב 60 ס”מ שהם הספרי תורה הישנים או של העדה התימנית, ופחות מצוי אילו ספרים קטנים בגודל 48 ומטה, שבשבילם ניתן לעשות התאמות של הארגז לספר תורה.
התאמה לתיקי הפטרה: אנו בונים תיקי הפטרה באותה הצורה רק בגודל קטן יותר, ולפעמים ללא מערכת גלילה, משום שהמשקל של הנייר אינו כבד ואינו מקשה על הסיבוב של ההפטרה.
למידע והדרכה אודות שימוש במעצורים בתיקים לספר תורה