רכישת נברשת תאורה לבית כנסת היא מרכיב חשוב, היא הפנינה שנותנת את היוקרה לחלל, חשוב לעשות את זה נכון כי הנברשת תשאר אתכם להרבה שנים ומשום כך החומרים צריכים להיות חזקים עמידים וששומרים על יופיים למשך זמן.

למתכות מסוימות יש נטייה להשחיר ולהחליד בא נלמד על סוגי המתכות ועל סוגי הקריסטלים והציפויים שיש

 1. העובי של המתכת, וסוג החומר משפיע על החוזק והאיכות של הנברשת. לכן צריך לראות שלא חוסכים בחומר כדי להוזיל מוצר!
 2. ישנם שנדלירים עשויים ממתכת ברזל מצופה בצבעים שונים ברונזה זהב כסף וכדו’ שאז המתכת מחלידה ואוכלת את הציפוי ואז הנברשת יכולה לפול
 3. אלומניום יש לה יתרון שהיא מתכת קלה ולא מחלידה אבל היא לא חזקה כמו ברזל, ולכן יש סיכון בקריסת /כיפוף הנברשת, ועוד שרוב הציפויים לא נראים טוב על אלומיניום.
 4. פליז – חומר חזק ויקר שיש לו צבע טבעי יפה דומה לזהב שניתן לצפות אותו בזהב מבריק או כסף וזו מתכת שמתמזגת עם הציפוי טוב ונותנת פתרון מעולה לגופי תאורה גדולים.
 5. לקריסטלים מסויימים יש נטייה לשקיפות שלהם להיות עכורה (לא שקופה),
 6. חמור מזה ישנם קריסטלים עשויים מפלסטיק או זכוכית מעורבבת בחומרים זולים שלאחר שנה שנתיים נראים עכורים ופשוטים שחינם אבד לגמרי.
 7. תופעה נפוצה נוספת היא קריסטלים מאיכות נמוכה, זה כמו ההבדל בין זרקון ליהלום, ההבדל הוא שזירקון הוא לא נוצץ ונותן החזר של צבעים מהפנטים. לעומת יהלום נקי שהשקיפות שלו גבוהה, ורמת החזר האור ושינוי הצבעים מהממת. כך בדיוק קריסטל “עספור מצרי” הוא מהקריסטלים האיכותיים בעולם שרמת הנקיות שלו גבוהה וההחזר שלו כמו של יהלום!
 8. לגבי ציפויים
  1. ישנם ציפויים בצבעים אקרילים שונים,
  2. ויש צבעים מיוחדים שמעורב בהם זהב אמיתי,
  3. ויש ציפוי אלקטרופורמינג של גוון זהב אנודייז
  4. ויש ציפוי אלקטרופורמינג (הטבלה באמבטייה כימי הגורמת לחלקיקי הזהב אמיתי או כסף אמיתי להסתפח למתכת) זו שיטה שהמראה שלה נראה הכי טוב! וזו הדרך שבה אנחנו במתניה משתמשים!

כדי להבין לעומק את התהליך להרכבה של שנדליר / נברשת לבית כנסת לחץ כאן